2048 Olly

(Orion - Filip - Faraday)

     Možnost si předem objednat čerstvé sperma. Po předchozí objednávce (minimálně jeden den předem) vám je přivezeme v rámci Moravy za poplatek 8Kč/km. 

     Český sportovní pony, hnědák, nar. 7. 4. 2011, (152 – 144 – 164 – 18,5), Hřebec je v akceleračním programu, působí pro plemennou knihu ČSP, Majitel: Zemský hřebčinec Tlumačov s.p.o.

     Český sportovní pony Olly (ČSP) byl vyšlechtěn podle německého vzoru šlechtění Německého jezdeckého pony tj  s původem welš pony na podkladě "velkých" výkonných sportovních koní.

     Jeho otec Orion (SvSP) přísluší k plemeni Slovenský sportovní pony. Ve svém původu je Orion kombinací dvou výkonných welškých hřebců. Otec Oriona (SvSP) hřebec Dukát (SvSP) je po welšovi Branco (WpB) s potomky na stupni T v pony soutěžích. Děd z matčiny strany Oriona, welš Shalom (WpB), má potomky na úrovni ST pony. Mateřská strana u otce Oriona, hřebce Dukáta (SvSP),  představuje albertovská trakénská klisna Ochlada po německém trakénu Karneol (s výkonností potomků TT), z trakénské matky importované z hřebčína S.M.Kirova, bývalého Sovětského svazu. Mateřská strana matky Oriona, klisny Heleny (SvSP), je arabská klisna Azalka po arabském hřebci Tobrok, importovaném z Egypta. Azalka měla potomky výkonnosti ST.

     Matka Ollyho (ČSP), klisna Amálka (ČT), je dcerou českého sportovního ponyho Filip (ČSP) s potomky ST pony. Bába Aranka (ČT) je český teplokrevník s potomky S. Její otec, hannoverský Faraday, měl výkonnost i potomky na úrovni TT, stejně tak jeho otec, hannoverán For Pleasure. Prabába byla již novojičínská klisna Amoxa (ČT) s výkonností ST, po Amon s výkonností T vlastní a ST potomků (jeho otec byl hannoverský Adept s potomky T). Matkou Amoxy byla zasloužilá klisna novojičínského hřebčína Roxana SPK (zapsaná do Státní plemenné knihy )  s 12 potomky - z toho dva plemeníci Kontur Roxana a Löwenmut - 2 (Rowel) a s výkonností potomků ST. A nakonec i otec Roxany, albertovský odchovanec a novojičínký plemeník Kordon-32, dal potomky na úrovni TT.

     Základní připouštěcí poplatek 1 500,- Kč. Doplatek za březí klisnu 2 000,- Kč. Manipulační poplatek bude v brzké době upřesněn.

Uvedené ceny jsou včetně 21% DPH. 


Český sportovní pony, hnědák, nar. 7. 4. 2011, (152 – 144 – 164 – 18,5), AP

Český sportovní pony, hnědák, nar. 7. 4. 2011, (152 – 144 – 164 – 18,5), APČeský sportovní pony, hnědák, nar. 7. 4. 2011, (152 – 144 – 164 – 18,5), AP

 

Fotografie: Monika Špendlíková, Dalibor Gregor, Šárka Votavová, fotoarchív majitele

 


 


TOPlist