1558 Galandro ZH

(Guidam Sohn - Lopez-17 - Przedswit XVI-12)

     Možnost si předem objednat čerstvé sperma. Po předchozí objednávce (minimálně jeden den předem) vám je přivezeme v rámci Moravy za poplatek 8Kč/km.

 

  • Český teplokrevník
  • Barva: ryzák
  • Narozen: 1. 6. 2007
  • Míry: 178–168–200–22,0cm
  • Působí v plemenné knize: ČT, CS
  • Chovatel: Radomír Fischer, Kdyně
  • Majitel: ZH Písek
  • Výkonnost: T*

     1558 GALANDRO ZH je ušlechtilý,  rámcový, mohutný a kostnatý  ryzák s výraznou mechanikou pohybu ve všech chodech.

     Narodil se u chovatele pana Radomíra Fischera ve Kdyni a jako odstavče byl ZH Písek zakoupen do testační odchovny hříbárna Nový Dvůr. V základních zkouškách výkonnosti v  TO s přehledem zvítězil. Předtím již byl s úspěchem předvybrán na předvýběrech ČT v Hradišťku u Sadské. Ve 100denním testu svého ročníku se umístil jako 1. s celkovým výsledkem 8,04 b. Dále absolvoval cyklus soutěží KMK, kde několikrát zvítězil. Výkonnosti T dosáhl v roce 2016.

     V plemenitbě působí od roku 2012. V roce 2013 zvítězil jeho syn GUCCI, dnes jménem GELLARDO DONTH (z matky po Action Hero, chov Petra Vraná) na celostátní přehlídce hříbat ve Zduchovicích, když jeho druhý syn skončil třetí.  Za zmínku stojí i to, že GALANDRO ZH získal „Pohár odborníků“ v soutěži o nejkrásnějšího koně ČR pro rok 2014.

     Vhodnost GALANDRA ZH pro český chov předurčují výsledky v plemenitbě i ve sportu jeho otce GUIDAM SOHNA. Po GUIDAM SOHN jsou v českém chovu zařazeni již čtyři synové. V parkurovém skákání dosáhli potomci GUIDAM SOHNA stupně výkonnosti T. Mezi čtyřmi licentovanými syny mají tři výkonnost T. Vedle Galandra ZH jsou to jeho starší bratři Quintero Donth – M a Quintero – M, oba zařazení v A týmu reprezentace ČR pro rok 2017.                                                    

   Jeho otec plemeník 1053 GUIDAM SOHN (KWPN) je u nás dodnes vzpomínaný hřebec s vynikajícím pružným pohybem, obrovskou potencí a skvělým stylem skoku. Své kvality korunoval impozantním vítězstvím ve finále 5letých v KMK 2006. Pod jménem INDUPARTS GUIDAM SOHN později pod mistrem světa Jos Lansinkem (BEL) startoval v mezinárodních soutěžích (např. CSI 4* San Patrignano). V roce 2009 se stal vítězem výběrů hřebců pro PK BWP.

     Za zvláštní zmínku stojí děd GALANDRA ZH, holandský hřebec GUIDAM. Ten byl sám úspěšný v mezinárodním skokovém sportu (Erich van der Vleuten) a brzy se začal prosazovat i jako význačný otec skokovými potomky jako LEBON, LERON, ARMANI, NIDAM A COW BOY i zařazenými syny jako LUIDAM, MADISON, GUIDAM de HENRY a QUIDARC. Naprostou gloriolu však pro něj vydobyli jeho potomci AUTHENTIC (II. družstva OH Atény 2004, II. MS Cáchy 2006, III. OH Hong Kong 2008 vše s Beezie Madden, USA) a rovněž v Hong Kongu stříbrný NINJA LA SILLA (R. G. Bengtsson, SWE), který úspěšně pokračuje v kariéře, vč. vítězství na ME Madrid 2011.

     OH 2008 v Hong Kongu byly neoficiálně nazývány „Guidamovými hrami“ a hřebec byl v Holandsku vyhlášen plemeníkem roku

  Matka GALANDRA ZH klisna 21/417 PALOMINA PRINCES je dcerou albertovského LOPEZE – 17, syna hannoverských rodičů – LOPEZE a  ANQUELIKY po ALME Z. Bába klisna 21/189 PERLEŤ je po PRZEDSWIZ XVI – 12. Prabába PERLA po PRZEDSWIT X (Przedswit III-2) je z vynikající kladrubské matky 931 DIADÉM, z jejichž potomků zaujmou zejména její dva synové – v oblasti píseckého hřebčince působící 142 QUONIAM – 201 (potomci T v drezuře a militaty a ST ve skákání) a v oblasti Tlumačova to byl PRZEDSWIT X – 61 s potomky T ve skákání a ve spřežení a ST v drezuře a military. Že je výkonnost v rodině dlouhodobě fixována potvrzuje i nejvýkonnější příslušník této rodiny „šamorínský“ TT skokan RYTMUS (NORTH STAR VI).    

   V původu GALANDRA ZH zaujme otcovská linie založená hřebcem PK SF IBRAHIMEM, přes plemeníky ALME Z, JALISCO B, QUIDAM DE REVEL, GUIDAM a GUIDAM SOHN. ALME Z se objevuje v V. a IV. generaci z obou stran původu GALANDRA. V původu matky je to pak nejvýkonnější tuzemský skokový plemeník, albertovský a kladrubský pepinier PRZEDSWIT X, v rodokmenu matky umístěný v páté a ve čtvrté generaci. Významná je v původu GALANDRA ZH na pozici matky hannoverská linie DER LOEWE XX – LUGANO II – LOPEZ.

     GALANDRO ZH by měl svým potomkům dodávat světovou skokanskou krev při zachování domácích užitkových vlastností.

   V připouštěcí sezoně 2019 bude 1558 GALANDRO ZH působit na inseminační stanici v Novém Jičíně. Hřebce bude možné vidět  na chovatelských přehlídkách v rámci Hřebčína HF Životice u Nového Jičína i na jiných chovatelských akcích a sportovních soutěžích  na Moravě.

     Připouštěcí poplatek je stanoven na 2000Kč (+DPH) s doplatkem za březí klisnu 3000Kč (+DPH). Manipulační poplatek je 600Kč (včetně DPH).

 

  Kontakty:    MVDr. Ivo Šturm 602 730 535

                          Stanislav Hošák  606 704 114                          

                           

 

 

 

 

 

 

 

 

Potomstvo:

 

Elizabeth HF z matky Eliška HF po Eibisch II

 

 

Gamon z matky po Carol

 

Gracia de Vega z matky po Veneur du Luc

 

Hřebeček Galantis

 

Hřebeček z matky po Silvio II

 

Klisnička z matky po Nabuchodonosor

 

Klisnička z matky po Topas 14

 

TOPlist